PlayStation5 için Projeksiyon ve Monitör Önerisi

Playstation 5 (PS5) satışa çıktı. Çıkmasıyla birlikte oyun performasını arttırmak daha keyif almak için projeksiyon ve monitör tavsiyesinde bulunacağız. 

Ülkemizde satılan bir çok projeksiyon ve monitörler var. Bu ürünlerin ms, hdr, hdmı destekleri olması oyun keyfini zirvereye çıkarak.

Ps5 için her monitörü incelememiz mümkün değil. Pandemi süresi boyunca üretimlerin azalması, ürün tedarik sorunları ve gecikmesi gibi sorunlar yüzünden yurtdışı sitelerin incelemeleri ve tavsiyesilerini okuduk ve Türkiye'de satılan ürünlerle derledik .

 

https://i.pcmag.com/imagery/articles/06DMtab1A49rFgh3RnO5RXt-7.fit_scale.size_1028x578.v1591972601.png

Dokuzuncu nesil oyun konsolları yıl sonuna kadar geliyor ve kısmen Sony'nin PlayStation 5'i tarafından yönetiliyor. Sony, konsolun neye benzeyeceği, dahili özellikleri ve (son olarak) fiyat ve lansman tarihi gibi sistemin her önemli detayını ortaya çıkardı. PlayStation 5 hakkında bildiğimiz her şey burada.

PlayStation 5 denetleyici ve tasarım

Şimdi PS5'İN neye benzediğini biliyoruz. Uzun boylu, dar ve siyah bir orta ile beyaz. Kavisli, ince şekil, bir oyun konsolundan daha fazla bir yönlendiriciyi andırıyor ve Xbox Series X'in stark, cubelike şekline önemli bir tezat oluşturuyor. Garip şekline rağmen, görünüşe göre yatay olarak kullanılabilir olacak ve çalışmak için dikey olarak durmak zorunda kalmayacak.

Sony, PS5'İN tasarımını açıklamadan önce, onunla birlikte gidecek olan DualSense denetleyicisini tanıttı. Sony'nin orijinal Playstation'dan bu yana kullandığı DualShock gamepad'lerle aynı genel düzeni koruyor, ancak önceki denetleyicilerden daha yuvarlak, beyaz ve daha arkadaş canlısı görünüyor. Big Hero 6'dan Baymax'ın gamepad versiyonuna benziyor . Ya da kocaman beyaz bir peruk ile küçük bir çift güneş gözlüğü.

PlayStation 5(Resim: Sony)


PlayStation 5 Özellikleri

Sony, PlayStation 5'in dahili özellikleri hakkında ayrıntılıbilgi verdi ve etkileyici.

PS5, özel bir Radeon GPU ile eşleştirilmiş sekiz çekirdekli bir AMD Zen 2 CPU'ya sahiptir ve bu da ışın izleme ve 4K oluşturma yetenekleri sağlar. CPU ayrıca, Dolby Atmos'a (veya Sony'nin kendi 360 gerçeklik sesine) benzer yönlü sesi destekleyecek bir 3D ses ünitesine sahiptir ve oyunların ön, arka, yanlara ve hatta oynatıcının üstünde ses üretmesine izin verir (doğru hoparlörleri/kulaklıkları varsayarak) kullanılır). Bu, 16GB GDDR6 belleğinden geçecektir.

Bir sabit disk yerine, PS5 bir 825GB SSD'YE sahip olacak. Bu, oyunların önceki konsollardan çok daha hızlı yükleneceği ve aynı anda birden fazla oyunu askıya alma ve Sony'nin lider tasarımcısı Mark Cerny'nin "anında oyun başlangıcı" olarak tanımladığı gibi bazı yeni özellikleri destekleyeceği anlamına geliyor."

Ps5'in bir optik sürücüsü olacak, ancak disksiz bir PS5 dijital sürümü de mevcut olacak. Optik sürücü donanımlı PS5, PlayStation 4 ve hatta PS4 Pro'nun eksik olduğu bir özellik olan 4k'da Uhd Blu-ray filmlerini oynatabilecek bir Ultra HD Blu-ray sürücüsüne sahip olacak (ancak Xbox One S ve Xbox one X'in her ikisi de var). Ps5 Digital Edition, optik sürücü eksikliğinin yanı sıra standart PS5 ile aynı özelliklere sahip gibi görünüyor. Bu, Microsoft eşdeğeri, yalnızca dijital Xbox Serisi S'nin Xbox Serisi X'den önemli ölçüde daha az güce sahip olması nedeniyle dikkat çekicidir.

PS5 SSD(Resim: Sony)


PlayStation 5 Özellikleri

Sony, SSD'nin sistemin birden fazla oyunu askıya almasına izin vereceğini doğruladı ve baştan yüklemeden oynamak istediğiniz her şeye hemen geri dönmenize izin verdi. Bu, SSD'nin etkinleştireceği oyunlar için daha hızlı yükleme hızlarının üstünde.

DualSense gamepad, kulaklık olmadan sesli sohbeti kullanmanıza izin vermek için dahili bir mikrofonla başlayan birkaç hile de ekler. Bazı oyuncular için kullanışlıdır, ancak diğerleri için gizlilik endişesi olabilir. Kontrolör ayrıca, L2 ve R2 tetikleyicilerinin çekilmesine gerginlik katan "adaptif tetikleyiciler" ile geliştirilmiş kuvvet geri bildirimine sahiptir.

Sony, gelişmiş, gerçekçi grafikler sunarken, yükleme sürelerini ve uzun yama yüklemelerini ortadan kaldırmayı vaat eden PlayStation 5 için önemli özellikleri ortaya çıkardı.

Çarşamba günü, Sony'nin önde gelen sistem mimarı Mark Cerny, AMD silicon tarafından desteklenecek olan yaklaşmakta olan video oyun sisteminin iç işleyişini inceledi. Ancak, Eurogamer konuşmadan önce tüm özellikleri elde etti.

 • CPU: 3.5 GHz'de 8x Zen 2 çekirdek (değişken frekans)
 • GPU: 10.28 teraflops, 2.23 GHz'de 36 hesaplama birimi (değişken frekans)
 • GPU mimarisi: AMD'DEN özel RDNA 2
 • Bellek / arayüz: 16 GB GDDR6/256-bit
 • Bellek bant genişliği: 448 Gb / s
 • Dahili depolama: özel 825 GB SSD
 • IO verim: 5.5 GB / S (Raw), tipik 8-9 Gb/s (sıkıştırılmış)
 • Genişletilebilir depolama: NVMe SSD yuvası
 • Harici depolama: USB HDD desteği
 • Optik sürücü: 4 K Uhd Blu-ray sürücü

Bu istatistikler, PS5'İN Microsoft'un Xbox Series x konsolundan biraz daha az güçlü olacağını ve 12 teraflop'a (saniyede bir trilyon yüzen işlem) sahip olacağını gösteriyor. Bununla birlikte, her iki sistem de AMD'nin CPU ve GPU mimarisini kullanıyor ve performansın gerçek yargıcı, sunabilecekleri oyunlar olacak.

Sunumusırasında Cerny, Sony'nin ps4'teki yerleşik HDD sürücüsünden yeni nesil konsol için daha hızlı SSD depolama alanına geçiş kararına odaklandı. Mevcut PS4 sabit disk sürücüsü, her 20 saniyede bir 1GB oyun belleği yükleyebilir. Sonuç olarak, yükleme süreleri ve yama yüklemeleri lenthy işlemleri olabilir. Bununla birlikte, Ps5 2GB belleği sadece 0.27 saniyede yükleyebilecek ve “100 kat daha hızlı” hale getirebilecek.

"Potansiyel, oyunun bir saniyede başlamasıdır. Yük ekranları yok. Oyun sadece yarım düzine gigabayt yüklerken kaybolur " dedi. "Bir yeniden yükleme için aynı. Öldükten sonra hemen harekete geçersiniz (oyunda.)”

SSD'YE geçiş, oyun tasarımcılarının sistemi sürüklemeyecek daha ayrıntılı sanal dünyalar oluşturmasına da olanak tanır. Ona göre, oyun deneyimi, önemli bir duraklama olmadan doğal olarak karmaşık bir ortamdan diğerine geçebilecek.

SSD yaklaşımının bir başka avantajı, yazılım yamalarını yüklemek için bekleme sürelerinin nasıl ortadan kaldırılacağıdır. PS5, 5.5 GB/saniye bant genişliğini destekleyen 825GB SSD depolama alanına sahip olacak. Bu nedenle, genişletmek istiyorsanız, 7 GB/saniye hıza ulaşabilen PCIe 4.0'ı destekleyen uyumlu bir M. 2 SSD satın almanız gerekir. Şirket bu yıl daha fazla ayrıntı yayınlamayı planlıyor.

Grafik cephesinde Cerny, PS5'İN daha ayrıntılı gölgeler ve ışık efektleri oyunları oluşturmak için ışın izleme yeteneğine sahip olacağını doğruladı. Bu şekilde, sistemdeki yaklaşan oyunların su birikintilerinde ve cam yüzeylerinde gerçekçi yansımalara sahip olmasını bekleyebilirsiniz. Nvıdıa, Eylül 2018'de şirketin PC ekran kartlarıyla teknolojiyi ilk kez etkinleştirdi. (Yeni nesil Xbox'ın da ışın izleme sunması bekleniyor.)

PS5 özel cips

PS5, PS4 Pro'da çalışabilen 4.2 teraflops'tan önemli bir darbe olan 10.3 teraflops'u sıkabilecek. Konsolun GPU'SUNDAKİ her hesaplama birimi, ps4'ün hesaplama birimlerinden yüzde 62 daha fazla transistöre sahiptir.

Yaklaşan konsol ayrıca ps4 oyunlarıyla geriye dönük olarak uyumlu olacak. Cerny'ye göre Sony, en popüler 100 PS4 oyununun neredeyse tamamının, bu tatil sezonunu başlattıktan sonra yeni nesil konsolda hemen oynanmasını bekliyor.

PS5, bir SSD sürücüsündeki oyunları çalıştırmak için tasarlanmış olsa da, sistem mevcut PS4 oyunlarınızı çalıştırmak için bir HDD sürücüsünü destekleyebilir. Eski oyunları eski ps4 veya PS4 Pro modlarında çalıştırabileceksiniz.

 

PlayStation 5 İçin Monitör Tavsiyesi :

saklandığını görmek nadir değildir, ev eğlencesini en iyi şekilde sağlayan tek şey, hem büyük hem de küçük, güvenilir bir ekrandır.

Evde, PlayStation 4 Pro'da sürükleyici oyun monitörlerinde tek oyunculu başlıklar veya oturma odasında arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte, Nintendo Switch'de bazı eğlenceli çok oyunculu oyunlar için, bir oyun Projektörü tarafından sunulan büyük bir 100 inç ekrana karşı, eski moda video oyunlarıyla her zaman vakit geçirebilirsiniz. Özellikle PlayStation 5 ve Xbox Series X'in Kasım ayında piyasaya sürülmesiyle, bu tatil sezonu için en iyi ekran çözümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için daha iyi bir zaman yok.

Ancak tüm ekranlar aynı şekilde oluşturulmaz ve kişisel veya ev ekranınızı yükseltmek istiyorsanız, oyunlardan ve şovlardan en iyi görselliği elde edebilmek için, büyük olanı sunan güvenilir bir marka Tayvanlı ekran devi BenQ. Yüksek hızlı konsol oyun deneyimleri için oyun monitörlerinden, daha fazla daldırma için oyun projektörlerine veya kolaylık sağlamak için taşınabilir projektörlere kadar, ev eğlenceniz için bu yıldız ekranlardan birini eve götürmekten vazgeçmek aptalca olur.

 

Oyun monitörleri ile kendinizi şımartın

BenQ, oyun monitörlerinin, genellikle daha gürültülü oturma odası ortamının aksine, odanızın konforunda gerçekten sürükleyici kişisel oyun deneyimleri sunması gereken bir dizi cihaz arasında olduğunu tekrar tekrar kanıtladı. Geleneksel Tv'lerden farklı olarak, bu oyun monitörleri daha az giriş gecikmesi ile daha ilgi çekici bir deneyim sunar.

Konsol oyun için en iyi-EW2780U & EW3280U

PlayStation 5 ve Xbox Serisi x oyun konsollarının yaklaşmakta olan lansmanları göz önüne alındığında, BenQ, AAA başlıklarının artan taleplerine ayak uydurmak için HDRI ve mükemmel treVolo ses sistemi ile yerel 4K monitörlere kadar en iyi oyun monitörlerini önceden düşündü ve geleceği korudu.

 • BenQ EW2780U

 • BenQ EW3280U

 

Ew2780u ve ew3280u Bu oyun monitörü seviyesinde akla geliyor. Donatılmış IPS paneli sunuyor kullanıcılar, canlı renkler ve geniş 178° görüş açıları ve destekleyen üç HDRı mod, üstün ses performansı ile 2.1 kanal treVolo hoparlörler ve 5 ses modları, bu gözlemcilere izin oyuncular için dalış derin içine tek oyunculu oyunlar gibi ruh TsushimaUfuk Sıfır Dawn ve Ölüm Kolve getir onları sürükleyici deneyimler ile en iyi ses ve görüntü kalitesi.

En İyi PC Konsolu Hibrid oyun Monitörü-EX2780Q ve EX2710

Bazı oyuncular hem konsolda hem de PC'de oynarlar ve bu nedenle daha yüksek bir yenileme hızını tercih edebilirler ve 2k'ya kadar bir çözünürlük düşüşüne aldırmazlar. bu durumda, EX2780Q, bir saniyenin bir kısmını tatmin etmek için 144Hz yenileme hızına sahip olduğu için onlara çok daha uygun olacaktır.reaksiyon süreleri. Ayrıca bir IPS paneli, 3 HDRı modu desteği, 2.1 kanallı trevolo hoparlörlerle üstün ses performansı ve gerçekten dengeli bir ses ve görüntü için 5 ses modu ile donatılmıştır.

 • BenQ EX2780Q

 • BenQ EX2710

Ancak, en iyi performansı arıyorsanız, EX2710'DAN başka bir yere bakmayın. 1ms MPRT IPS paneline sahip olan bu ürün, çoğu AAA başlığında mükemmel bir performans sergiliyor. Yüksek hızlı kamera panorama efektleri içeren hızlı hareket eden oyunda en iyi şekilde parlar. Yeni MOBİUZ modelleri ayrıca Parlaklık, Kontrast ve gama ayarında eksiksiz bir paket olan yeni bir ışık Tuner özelliği ile birlikte geliyor. Bu özellik, kullanıcının bozulma olmadan karanlıkta çok daha fazla ayrıntı görmesine yardımcı olacaktır. EX2710, Monster Hunter: Worldthe Witcher 3ve Final Fantasy VII Remake gibi oyunlarla en iyi şekilde çalışır veya hızlı dövüş sahneleri ve karanlık manzaralara sahip başka oyunlar.

Benq'un özel HDRı teknolojisi

Bu ekranlar, ekran parlaklığınızı, kontrastınızı ve renginizi odanızdaki görüntülenen içeriğe ve ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayan ve görüntüleme deneyiminizi mümkün olduğunca optimize eden BenQ'nun patentli HDRı teknolojisi ile birlikte gelir. Ayrıca oyun, sinema ve ekran dahil olmak üzere üç farklı HDRı modu ile birlikte gelirler ve mevcut ihtiyaçlarınıza göre bunlardan herhangi biri arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, monitörleri sadece harika oyun ve sinematik ekranlar olmaktan çok daha yetenekli hale getirir; Netflix'i de izleyebilmekten daha fazlasıdır.

BenQ oyun monitörleri sadece çevrenize çok duyarlı değil, aynı zamanda potansiyel göz yorgunluğunu da hesaba katıyor ve bu nedenle uzun süreli kullanımdan sonra göz yorgunluğunu hafifletmek için düşük mavi ışık ve titreşimsiz seçenekler gibi göz bakım teknolojisi ile donatılmıştır. Ve ek bir artı olarak, harici hoparlörlere bağlanmak zorunda kalmadan sağlam ses sağlayan yerleşik trevolo hoparlörler sayesinde iyi 2.1 kanallı ses ile geliyorlar.

İşte kişisel oyun deneyiminizi artırabilecek BenQ oyun monitörlerinin bazı örnekleri:

Model BenQ EW3280U BenQ EW2780U BenQ EX2780Q BenQ EX2710
Ekran boyutu 31.5” 27” 27” 27”
Yenileme hızı 60Hz 60Hz 144Hz 144Hz
Çözünme 4K 4K 2 K FHD
HDRı Evet Evet Evet Evet
trevolo konuşmacı 2.1 Kanal
(2wx2 + 5W woofer)
5Wx2 2.1 Kanal
(2wx2 + 5W woofer)
2.5Wx2
Fiyat Sorunuz Sorunuz TEKLİF AL  Sorunuz
Gibi oyunlar için optimize edilmiştir… Tsushima'nın hayaleti, Assassin's Creed Odysseysavaş TanrısıWitcher 3Star Wars Jedi: Fallen Order Tsushima'nın hayaletiAssassin's Creed Odysseysavaş TanrısıWitcher 3Star Wars Jedi: Fallen Order Apex efsaneleriBorderlands 3, Call Of Duty: Modern WarfareRainbow Six SiegeOverwatchValorant Monster Hunter: Dünya, the Witcher 3, Final Fantasy VII Remake

PlayStation 5 İçin Projeksiyon Tavsiyesi :

Oyun projektörleri ile grup eğlencesi

Eğer aileniz, zaman zaman arkadaşlarıyla ya da ana partiler, o zaman belki oyun BenQ projektör ile oyun oynamak için tercih ettiği tür gitmek için yol olabilir. İster oturma odasındaki Super Smash Bros. Ultimate'da sekiz arkadaşınızla çıldırıyor olun, ister iki oyunculu Mario Odyssey'de eşinizlesohbet edin ya da sadece God of Waryıldız görsel sadakatine dalın-hepsi yalnızken , oyununuzun oturma odanızın duvarında veya hatta yatak odanızın tavanında sergilenmesi konusunda özel bir şey var.

BenQ oyun projektörleri size ve arkadaşlarınıza 100 inç genişliğe kadar büyük ekran gayrimenkulleri sunar, böylece gerçekleşen tüm eylemleri yakalayabilir ve daha koyu sahnelerin çok daha sağlıklı görünmesini sağlamak için siyahları artıran özel bir oyun modu ile gelebilirsiniz. Ayrıca, BenQ LumiExpert özelliği, söz konusu koşulları otomatik olarak algıladığı ve maksimum konfor için parlaklığı ve kontrastı ayarladığı için, projektör görsellerinizin görüntüleme ortamınızdaki ortam ışığı koşullarına göre optimize edilmesini sağlar.

 

Bu yeterli değilmiş gibi, bu projektörler, benq'un kendi CinemaMaster Audio+ 2 ses geliştirme teknolojisi sayesinde sağlam bir ses ile geliyor; hem oyun oynamak hem de şovları ve filmleri izlemek için mükemmel.

Daha fazla uzatmadan, başlamanıza yardımcı olmak için oyun projektörleri için en iyi seçimlerimiz.

4k özellikli Oyunlar ve sporlar için en iyi 4k Projektör-TK800M

ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nba2k ve FIFA gibi 4K özellikli konsol oyunları normalde kullandığınız şeyse, TK800M sağ biçilmiş kaftan olacaktır. 100" büyük ekranda gerçek 4K UHD çözünürlüğü ile evinize sürükleyici bir "stadyum benzeri" konsol oyun deneyimi getiriyor. Özel projektörle optimize edilmiş HDR teknolojisi, karanlık sahne HDR modunda bile gerçek renklerle net görüntüler sunar. Özel Futbol ve spor görsel-işitsel modları, orada olduğunuzu hissettirir. Ayrıca, 3000 lümen yüksek parlaklık ve %96 REC kapsama alanı ile. 709 renk gamı olan TK800M, aydınlık oturma odalarında bile çarpıcı canlı renkler sunar.

En iyi düşük giriş gecikme oyun projektörleri-TH585 & TH671ST & W1210ST

TH585, TH671ST ve W1210ST video oyun heyecanı için 16ms düşük giriş gecikmesi ile süperşarjlıdır. Th585'in özel Oyun Modu, görüntüleri ince ayar yapar, karanlık sahneleri daha fazla netlik ve hassasiyetle geliştirir, bu da düşmanları tespit etmenizi ve RPG oyunlarındaki her gizli sırrı bulmanızı sağlar.

BenQ W1210ST İNCELEMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BenQ TH585 oyun Projeksiyonu

BenQ TH671ST kısa mesafeli oyun Projeksiyonu

TH671ST, sadece 1,5 metre uzaklıktaki 100 inçlik bir görüntü ve LumiExpert™ teknolojisi ile donatılmıştır. Bu sadece sınırlı bir alanda kurulum kolaylığı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda görüntüleme ortamındaki ortam ışığı koşullarını aktif olarak algılar ve görsel parlaklığı otomatik olarak ayarlar.

Nintendo Switch Parti Oyunları için en iyi taşınabilir Projektör-GS2

ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

Çocuğunuzla Super Mario Party oynamak veya arkadaşlarınızla Mario Kart 8 Deluxe yarışmak hoşunuza giden bir şeyse, alan sınırlı olduğunda gs2 taşınabilir projektör mükemmel bir seçim olacaktır. Sıçrama ve düşmeye karşı dayanıklı tasarımı ile, eylem arkadaşlar arasında çok çılgınca olduğunda zarar verme endişesi olmadan kesintisiz eğlence sunar. GS2 incelememizi buradan okuyun.

Model BenQ TK800M
4k Projektör
BenQ TH67IST
kısa mesafeli oyun Projektörü
BenQ TH585
düşük giriş gecikme oyun Projektörü
BenQ GS2
kablosuz LED taşınabilir Projektör
(incelememizi okuyun)
Çözünme 4K 1080p 1080p 720 p (1080 p sinyalleri destekler)
Parlaklık 3,000 lm 3,000 lm 3,500 lm 500 lm
Hoparlör 1x5 W ile CinemaMaster ses + 2 1x5 W 1x10 W 2x2 W
Maksimum etkili ekran boyutu 100 " @ 3.3 m
(10.89 ft)
100 " @ 1.5 m
(4.9 ft)
100 " @ 3.3 m
(10.89 ft)
80 " @ 2.3 m
(7.55 ft)
Fiyat Teklif Al Sorunuz Sorunuz Sorunuz
Gibi oyunlar için optimize edilmiştir… Tsushima'nın hayaleti, Assassin's Creed Odyssey, savaş Tanrısı, FIFA, NBA 2K Mario OdysseyZelda efsanesi: vahşi nefesLuigi'nin Konağı 3 Mario OdysseyZelda efsanesi: vahşi nefesLuigi'nin Konağı 3 Super Smash Bros Ultimate, Super Mario Party, Mario Kart 8 Deluxe, Overcooked! 2